ЯК НАЗИВАЮТЬ СВІТЛЕ СВЯТО ПAСХА В ІНШИХ ПРАВОСЛАВНИХ КРАЇНАХ?

«Я постійно читаю Святе Письмо і бачу, що слово “Пасха”
 там зустрічається не раз. У нас, в Україні, Пасху називають ще й Великоднем. 
Хотів би дізнатися, звідки така назва,
 і як називають це світле свято в інших православних країнах».
Федір Дєдушкін, м. Київ

Воскресіння Христове (грецьк. Ἡ Ανάστασις τοῦ Ἰησοῦ Χριστοῦ) — древнє і найголовніше християнське свято. Встановлене воно на честь воскресіння Господа нашого Іісуса Христа. Це свято також називається Пасха (грецьк. Πάσχα, лат. Pascha, від д.-євр. Pesaḥ — «проходження мимо»). Спочатку святкування Пасхи у євреїв звершувалося в пам’ять позбавлення від єгипетського рабства. У Новому Завіті цим самим терміном стали позначати свято Воскресіння Христового, оскільки це Торжество з торжеств позбавило людський рід від рабства гріха. Дата святкування Пасхи кожного конкретного року обчислюється за місячним календарем, що робить свято перехідним, тобто не прив’язаним до конкретної дати.

Свято Пасхи відоме по всьому світові. Власне Пасхою називають його в таких мовах: латинь (богослужбова мова у Римсько-Католицькій Церкві), грецька (разом з іншою назвою: Воскресіння Іісуса Христа), арабська, датська, нідерландська, африкаанс, гельська (шотландська), іврит, іспанська, італійська, ісландська, шведська, корейська, перська, румунська, польська, фінська, японська.

Існують й інші назви цього свята, найбільш поширені у слов’ян: Великий день, Велика ніч (від ст.-слов’янського Великъ дьнь, Велья нощь). Вони притаманні білоруській, болгарській, македонській, польській, словенській, словацькій, чеській, удмуртській, литовській та українській мові.

У деяких мовах зустрічаються абсолютно несхожі назви свята Пасхи, що мають дохристиянське походження. До них слід віднести англійське Easter, німецьке Ostern, вірменське Затік (розділення), перське Цнотливе свято, японське Iisutaa.

Максим Мудрак

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.