IMG_1272

Вітальне слово керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Ваше Блаженство, Блаженніший Владико!

Дозвольте мені від імені Священного Синоду, єпископату, духовенства, чернецтва, наставників і вихованців духовних шкіл, від усієї багатомільйонної пастви Української Православної Церкви привітати Вас, нашого Предстоятеля, з великим святом Різдва у плоті Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа.

У ці святі дні православні храми уподібнилися Віфлеємському вертепу, бо в них сходиться християнський люд, щоб вклонитися Богонемовляті Христу і принести свої дари: золото відданості Православній вірі, смирну чистого смирення та відданості волі Божій і ладан щиросердої молитви.

Різдво Христове стало виконанням таємниці Передвічної Згоди Пресвятої Трійці. Триіпостасний Бог, від початку передбачаючи людську слабкість, наше гріхопадіння, визначив Другому Лицю Триіпостасного Божества стати Людиною.

Святоотцівське передання свідчить, що Бог Творець, створюючи першу людину, тим самим уже створював Собі Плоть і Кров. Створюючи рослинний світ, Бог із самого початку творив те древо, яке стане осереддям історії людської. Це древо — Живоносний і Животворящий Хрест Господній, на якому буде розіп’ятий Син Божий, Котрий став Сином Чоловічеським, і на якому будуть прикуті людські гріхи. Саме тому жертовник, де готуються Дари для Святої Євхаристії, одночасно символізує і Віфлеємську печеру з Богонемовлям у ній, і Святу Голгофу з розпинаємим за всіх нас Господом нашим Іісусом Христом.

Різдво Христове — нове творіння, і в підготовчий період до цього торжества Церква невпинно проповідувала: «Христос раждается, прежде падший возставити образ. Христос раждается, прежде падший воскресити образ». І в цих словах — усе наше життя, вся наша надія, оскільки ми розуміємо, що не залишені Богом. Господь настільки любить людину, що народжується для того, аби врятувати людину. Коли народжується звичайна людина — вона народжується для життя, а Бог народжується для смерті — щоб умертвити ту смерть, яка так лякала все людство.

У ці різдвяні дні по-особливому вдивляєшся у прожите життя. Кожна православна людина прагне оцінити, як вона прожила рік, що минає. І, звичайно, всі ми думаємо про те, як здійснимо наші плани, якщо Господь благословить.

Минулий рік для Української Православної Церкви був часом поступального зростання. Вже традиційно щороку наша Церква зростає у своїх парафіях, і 2014 рік не став винятком. За минулий рік кількість парафій Української Православної Церкви збільшилася на 450, а всього їх зараз понад 12 тисяч по всій території України. Збільшується кількість монастирів, відроджуються духовні школи, стаючи навчальними й богословськими центрами, що їх так довго очікувала наша Церква.

Православна Церква гідно звершує служіння у світі: духов­но опікується своїми чадами, молоддю, займається благодійністю й усіма тими аспектами, з якими пов’язана Євангельська місія в суспільстві.

Проте життя людське завжди складається як з радісних, так і з сумних подій. Минулий рік залишиться у нашій пам’яті насамперед роком відходу у вічність Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира. Протягом 22-х років він очолював нашу Церкву, і цей період увійде в історію як час її відродження та становлення, коли Церква — її духовенство, її паства — прагнула насамперед зберегти внутрішню єдність, вибудовуючи своє життя на православних канонах, на тому твердому підґрунті, яке створювали безліч поколінь наших попередників і святих отців. Ми всі молимося про упокій душі спочилого раба Божого Блаженнішого Митрополита Володимира, бо для багатьох із нас він був не тільки Предстоятелем нашої Церкви, а ще й духов­ним отцем. І тому рана утрати досі не загоюється в нашому серці…

Для нашої Вітчизни минулий рік став ще й часом важкого випробування — на жаль, пролилася кров, і поки що не знайдений вихід з ситуації, яка склалася. Але ми не шукаємо винних, адже головний винуватець страждань людських — це гріх. Події, котрі відбуваються, ще раз свідчать, на жаль, що нам бракує любові — до Бога й до ближнього.

І в цей дуже важливий і доленосний період нашої церковної історії Господь звів Вас, Ваше Блаженство, на свічник Предстоятельського служіння. Знаючи Ваше чернече внутрішнє улаштування і те, що Ви не любите похвал, ми всі — Ваші духовні чада, уся боголюбива паства Української Православної Церкви — насамперед молимося про те, щоб Господь Іісус Христос, Який прийшов сьогодні у цей світ, подав Вам усе необхідне для того, щоб нести цей хрест.

Віфлеємська зірка нехай освітлює Ваш шлях, Ваше Блаженство, адже відтепер це не тільки Ваш особистий життєвий шлях, але й шлях всієї Української Православної Церкви.

І тому ми молимося, щоб Господь зміцнював Ваші сили, дарував Вам здоров’я душевне й тілесне, і щоб Ви багато й багато років вели нас мудро, мужньо та стійко спасительним шляхом до Царства Христового.

Нехай Богонемовля Христос зміцнює Вас, Ваше Блаженство, у Вашому високому, праведному й жертовному служінні.

Многая і благая літа!

 Трапезний храм на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, 8 січня 2015 р.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

1 коментар до “Вітальне слово керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

  1. Доброго дня я болію і мені потрібна допомога прошу допомогти хто не байдужий. В мене діагноз Оптікомееліт Девіка і потрібні ліки під назвою Бетаферон. Вони дуже дорогі. проханя хто може перераховувати гроші на преват банк 5168 7572 1958 0984 на імя Козяр Руслан Михайлович Також хто можливо має ліки кому не потрібні буду радий приняти. Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.