ВЕЛИКОДНЄ МИСТЕЦЬКЕ СВЯТО

Історія писанкарства сягає в сиву давнину й пов’язана з Великоднем. Писанка нагадує нам про Христове Воскресіння.

Ось уже п’ять років поспіль колектив Київського міського будинку вчителя влаштовує мистецьке свято «Великодня писанка». А починалось усе зі знайомства з архімандритом Лонгином (Чернухою). Батюшка був частим гостем у Будинку вчителя, позаяк викладав там на семінарах із християнської етики. Працівники звернулися до нього з ініціативою підтримати такий захід, що об’єднав би дітей. І отець Лонгин не лише допоміг, а й сам брав у ньому безпосередню участь.

Цього року свято відбулося 15 квітня. У ньому взяли участь учителі народознавства, вихователі дитячих садочків, учні шкіл, студенти — всі, хто любить українську культуру. Вперше приїхали вихованці школи-інтернату для нечуючих дітей. У програмі свята колектив Будинку вчителя влаштував виставку писанок різноманітної техніки виконання, української вишивки, друкованих видань великодньої тематики, православних ікон та картин українського художника Сергія Пеличева. Для всіх охочих проводилися майстер-класи: «Писанка», «Пасхальна листівка», «Мальованка» (розписане яйце, малюнок якого, на відміну від писанки, має не традиційне, а довільне виконання), що їх організували студенти Національного університету ім. Б. Грінченка, майстри з писанкарства, які викладають у недільних школах при столичному Макаріївському храмі та Києво-Печерській Лаврі. 

Благословити учасників мистецького свята запросили єпископа Бородянського Варсонофія. У вступному слові він нагадав, що саме Воскресіння Христове надало усім людям можливість жити вічно й радіти з Господом у Царстві Небесному. Владика зазначив: «Дуже приємно бачити так багато дітей, які зібралися, щоб долучитися до духовних традицій нашого народу. Сам я із Поділ­ля. В нас малюють одні писанки, в інших регіонах України — свої. Головне — значення. Писанка — це символ воскресіння, нового життя».
На святі можна було побачити зовсім маленьких дітей. Батьки привели своїх малят, аби вони змалку виховувались на традиціях свого народу. Завідуюча методичним кабінетом Будинку вчителя Віра Єфіменко сказала: «Ми раді, що до нас приходять батьки зі своїми дітьми, бо основа виховного процесу — це родинне виховання. Також важливо, що на свято привезли нечуючих дітей. У нас проводяться різні заходи з інклюзивного навчання. Дитина, яка має вади розвитку, повинна долучатися до активного життя, брати участь у творчих заходах разом з усіма дітьми».
Майже 200 дітей змогли власноруч виготовити творчі роботи, аби подарувати їх рідним на свято Христового Воскресіння.

Катерина Дятлова

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.