В Угорщині прийняли конституцію, що забороняє аборти та «одностатеві шлюби»

Документ уже викликав занепокоєння в Євросоюзі
Парламент Угорщини 18 квітня прийняв нову Конституцію країни, повідомляє Православие.Ru з посиланням на агентство France-Presse.
У преамбулі Основного закону Угорщина перестає називатися республікою, як це було останні 62 роки.

У новій Конституції містяться численні апеляції до християнства, зокрема говорится, що угорський народ об’єднують «Бог та християнство». За державою закріплюється обов’язок захищати життя, при цьому обумовлено, що життя починається при зачатті. Фактично ця стаття вводить заборону на аборти. Шлюб позначений у Конституції як союз чоловіка та жінки. Таким чином, як вважають критики документа, нова Конституція створює підґрунтя для дискримінації геїв і тих жителів країни, які не є християнами.
Крім того, зміни передбачені й у суспільно-політичному житті країни.
Ініціатором прийняття цієї Конституції стала очолювана прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном партія «Фідес» (Угорський громадянський союз), до якої належить і президент. Опозиція в особі Соціал-демократичної партії Угорщини минулого тижня демонстративно покинула парламент під час затвердження нового Основного закону, однак у «Фідес» з християнськими демократами набралися необхідні дві третини голосів.
Нова Конституція набуває чинності від 1 січня 2012 р. Однак документ викликав занепокоєння в Євросоюзі, де, до речі, у цьому півріччі головує Угорщина. У травні в Будапешті за дорученням ПАРЄ почне роботу комісія, яка має представити свої висновки щодо відповідності нового угорського Основного закону демократичним нормам.
У самій Угорщині пройшли багатотисячні акції протесту проти ухвалення нової Конституції.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.