У Берліні відбувся публічний диспут між віруючими та атеїстами

Чи став би світ кращим без релігії?
Диспут на цю тему між віруючими та атеїстами, організований наприкінці березня товариством «Disput Berlin GmbH», зібрав близько 300 чоловік, повідомляє Богослов.Ru з посиланням на kath.net. У диспуті взяли участь визначні громадські діячі: німецький журналіст і публіцист Маттіас Матуссек, підприємець і меценат княгиня Глорія фон Турн-унд-Таксис, художник Вільгельм Інкамп та ін.

У ході зустрічі обговорювалися питання: релігія служить людям, чи люди служать релігії? Чи ставляться європейці до ісламу серйозніше, ніж до релігії своїх предків – християнства? Як убезпечити суспільство від релігійного фундаменталізму? Чи не потребує суспільство «перегляду всіх цінностей»?

Дискусією керував колишній головний редактор німецького щоденного видання «Spiegel» Штефан Ауст. Учасники зустрічі висловлювалися «за» і «проти» присутності релігії в суспільстві. Алан Позенер, кореспондент газети «Welt am Sonntag», вважає, що тому, хто акуратний і передбачливий, необо­в’язково молитися. Соціолог і феміністка Некла Келек аргументувала своє неприйняття релігії ще одним популярним аргументом, який, однак, можна оспорити: «Релігія часто є джерелом війн і зловживань владою».
Кільський кримінолог професор Моніка Фроммель вважає, що і без релігії можна навчитися любити ближнього: для моральності потрібна не релігія, а практичний розум.
Театральний діяч Филип Меллер категорично висловився проти «фінансування міфології на державному рівні». Меллер вважає, що суспільству необхідні наука, філософія та мистецтво.
Журналіст-католик, співробітник щоденного видання «Spiegel» Маттіас Матуссек вважає, що релігія необхідна, адже вона змушує людину замислитися над життєво важливими питаннями: як я повинен жити? Що буде після смерті фізичного тіла? У світі без релігії людина «всього лише біологічна істота». XX століття з його війнами і масовими вбивствами показало, як виглядає світ без релігії.
Меценат-католик княгиня Глорія фон Турн-унд-Таксис говорила про розраду для зневіреної людини, якої не може дати атеїзм, і про переродження релігійного почуття в забобони у людей, що відмовилися від релігії.
Колишній голова ради Євангелічної церкви Німеччини єпископ Вольфганг Хубер зазначив, що найкращими критиками релігії є люди релігійні. Релігія дає людині можливість вийти за межі свого життя.
На початку та наприкінці зустрічі учасникам було запропоновано проголосувати «за» і «проти» світу без релігії. Перед початком диспуту 56,3 % висловилися «за» суспільство, в якому присутня релігія, 35,7 % – «проти», і 8 % утрималися. Після закінчення суперечки вже 58,1 % учасників виступили «за» присутність релігії у суспільстві, 35,5 % – «проти», тих, що утрималися, залишилося 6,4 %.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.