Voskresnaia_Shkola_ua

ТОЙ, ХТО ПОБАЧИВ ВІРУ, ЩО ЯВИЛАСЯ З НЕБА (Святитель Григорій чудотворець, єпископ Неокесарійський)

Додаток до «Церковної православної газети». Випуск № 5

(для дітей 10–12 років)

Мета уроку: розкрити можливість для сучасної людини бути досконалою, виконуючи Божу волю і дотримуючись Божих законів. Продовжити знайомство з рівноангельськими подвигами святих людей, удостоєних від Бога дару чудотворення (на прикладі святителя Григорія чудотворця, єпископа Неокесарійського). Показати наш живий зв’язок із Богом, що формується через любов до Його святих.

 Методичне забезпечення: роздавальний матеріал на картках, ікона святого Григорія чудотворця, фільм про святого. На дошці розмістити (написати) девіз уроку: «За будь-яких обставин треба піклуватися про благочестя, котре справедливо називають матір’ю всіх чеснот, бо воно — початок і кінець чеснот» (з моральних настанов святого).

 Хід уроку

Організаційний момент — 3 хвилини.

Активізація опорних знань і перевірка домашнього завдання — 10–15 хвилин.

 Слово вчителя:

На попередньому уроці ми говорили про Ангелів Божих – наших старших братів і помічників. Також ми згадували святих людей, які удостоїлися ангельських властивостей: цілковитого послуху своїм наставникам від Бога (як Самому Богові), терпіння і вдячності за все Господу, а головне — нелицемірної любові до Пресвятої Трійці.

Вашим домашнім завданням було підготувати розповідь або намалювати історію святого, у якій би брали участь Ангели або ж самі отці виявили в ній зазначені вище рівноангельські якості.

(Діти показують свої роботи й міркують про подвиги святих.)

І от сьогодні ми продовжимо знайомство з життєвими історіями тих, у кого ми повинні вчитися служити Богові своїми справами й своїм життям.

 

Новий матеріал із розвиваючими завданнями — 30 хвилин.

 

Слово вчителя:

30 листопада ми відзначаємо день пам’яті дивовижного святого ІІІ ст., який одержав від Господа дар чудотворення.

Це — святитель Григорій чудотворець, єпископ Неокесарійський.

Народився він у м. Неокесарія (північ Малої Азії) в родині язичників. Здобувши блискучу освіту, Григорій з юності прагнув до Істини, але мислителі тих часів не могли втамувати його спраги пізнання. Істина відкрилася йому лише у Святому Євангелії — і він став християнином.

Ось як він сам написав про своє дитинство (з листа до Оригена):

«Від самого свого народження мене виховували батьки, а звичаї батьківського дому стояли далеко від шляху істини. Гадаю, ніхто не очікував, що я зможу стати вільним від них, і не було жодної надії в мене самого, бо я був ще нерозумною дитиною та перебував під владою батька, вірного  ідолопоклонству.

Читайте далі у друкованому вигляді № 21 (367) листопад 2014 с. 14

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.