Voskresnaia_Shkola_ua

Таємниця людського оновлення. (Про плоди Святого Духа)

(для дітей 10–12 років)

Мета уроку: ознайомитися з прикладами із життя святих у дитинстві та підлітковому віці за книгою «Свята юність» Є. Поселянина. Навчитися складати й аналізувати характеристики душевних і духовних якостей (чеснот) святих і простих людей. Ознайомитися з поняттям «плоди Духа Святого» й відповідністю їх певним чеснотам. Робота дітей із самооцінки своїх переживань і суджень. Розвиток здатності використовувати знання з християнської етики та катехізису, отримані на попередніх уроках.

 Методичне забезпечення: ікони праведної Іуліанії Лазаревської та преподобного Серафима Саровського, методичний матеріал «Дари Святого Духа» (з попереднього уроку) і «Плоди Святого Духа», набір жанрових дитячих фотографій (наприклад, у літньому таборі або на уроці в школі), портретів відомих людей (лікарів, художників, письменників та ін.) і простих людей, які передають різні душевні стани.

 Хід уроку

  1. Організаційний момент — 3 хвилини.
  2. Активізація опорних знань — 10–12 хвилин.

У людей (і в дітей також) часто присутнє бажання бути як усі. Це  здається необхідним, щоб тебе приймали за «свого», любили з тобою спілкуватися і займатися разом із тобою різними цікавими справами. Від такого ставлення до себе людина себе «переробляє», прибирає те, що людям не подобається, а намагається набути таких рис характеру, зовнішності й звичок, як у її друзів та однокласників.

1) Подумайте над тим, чи є у вашому оточенні — у класі, у дворі, в сім’ї, в недільній школі або у творчому гуртку (спортивній секції) — однолітки, які намагаються бути як усі. Важко це їм дається чи легко?

2) Бути самим собою — це важко чи легко? Поміркуйте.

3) Який стан із цих двох (бути як усі й бути самим собою) вам більше подобається? Опишіть ваші почуття і переживання, якщо з вами таке траплялося.

4) Згадайте випадки з житій святих або зі Святого Письма, де б людям доводилося пристосовуватися, або, навпаки, вони залишалися справж­німи й не змінювали себе? (Минулий урок — житіє великомучениці Катерини.)

Далі читайте у друкованому вигляді № 22 (368) листопад 2014 с. 14

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.