СВІДОК ПРИШЕСТЯ СПАСИТЕЛЯ. Праведний Симеон Богоприїмець (день пам’яті — 16 лютого за н. ст.)

Йому було відкрито, що він не пізнає смерті, поки у світ не прийде обіцяний Месія — Христос Господь. Праведний Симеон Богоприїмець, за словом святого євангеліста Луки, був одним з обранців Божих, які очікували розради Ізраїлевої, і Дух Святий перебував на ньому.

Згідно зі свідченням древніх істориків, правитель Єгипту цар Птолемей II Філадельф, який керував цією країною із 285 до 247 р. до Р. Х., вирішив прикрасити свою знамениту Олександрійську бібліотеку новою збіркою книг. Цього разу — текстами Святого Письма. Спеціально з Єрусалима були запрошені вчені мужі, які могли б перекласти з єврейської на грецьку мову книги Старого Завіту. За справу взялися 70 перекладачів. В історію цей переклад старозавітних книг увійшов ще як «Переклад сімдесяти тлумачів» або грецькою — «Септуагінта». Вона є найдавнішим відомим перекладом Старого Завіту грецькою мовою. Саме із Септуагінти надалі Старий Завіт був перекладений слов’янською мовою для Болгарської, Сербської та Руської Православних Церков.
Серед запрошених до Єгипту тлумачів був і праведний Симеон. Йому було доручено перекласти книгу святого пророка Ісайї. Прочитавши в оригіналі слова ось, Діва в утробі прийме і народить Сина (Іс. 7: 14), він вирішив, що слово «Діва» тут вжито помилково, замість слова «Жінка», і хотів виправити текст. Проте тієї самої миті йому явився Ангел і утримав руку святого, кажучи, що це чудо неминуче станеться і, більш того, що сам він, Симеон, стане свідком Спасителя, Який прийшов у світ від Чистої і Пренепорочної Діви. З того дня життя праведного Симеона було присвячене очікуванню пришестя обітованого Месії. І всі ці роки Симеон перебував при здоровому глузді, з ясним розумінням того, заради чого він так довго живе. Факт сам по собі вражаючий, але для Бога немає нічого неможливого. І ось, на 40-й день після народження Христа, багатовікове очікування старця добігло кінця. У цей час він знаходився на території Єрусалимського храму. Того ж дня, виконуючи старозавітний закон, Пресвята Діва Марія разом із праведним Іосифом принесли у храм Богонемовля, щоб звершити необхідну жертву. Щойно Симеон побачив їх, то вже не фізичні очі, а Дух Святий відкрив йому, що Богонемовля, Якого тримала Пречиста Діва Марія, і є очікуваний Месія, Спаситель світу. Старець прийняв на свої руки Немовля Христа і виголосив свої пророчі слова: нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля (Лк. 2: 29–32). Він благословив Пречисту Діву і праведного Іосифа і, звертаючись до Богородиці, сказав: ось, лежить Цей на падіння і на вставання багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання — і Тобі Самій меч пройде душу, — щоб відкрились помисли багатьох сердець (Лк. 2: 34, 35). Праведний Симеон, як він і передбачав, незабаром з миром відійшов до Господа. У VI ст. його святі мощі були перенесені до Константинополя. Відомо, що у 1200 р. їх бачив руський паломник (в майбутньому — Новгородський архієпископ) Антоній.
Підготував Андрій Гор

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.