СПОКУСА Й ВИПРОБУВАННЯ

«Допоможіть, будь ласка, зрозуміти зміст слів молитви “Отче наш”: “…і не введи нас у спокусу”. Хіба Господь може нас спокусити? Дякую».
Світлана


Відповідає священик Филип Парфьонов:

Ви абсолютно праві, Господь нікого не спокушає. У посланні апостола Якова саме написано про це: У спокусі ніхто не кажи: Бог мене спокушає; бо Бог не спокушається злом і Сам не спокушає нікого, але кожен спокушається, захоплюючись і зваблюючись власною похіттю (Як. 1: 13–14).
Про яку тоді спокусу йдеться у цій молитві?
Очевидно, ту, що йде від світу цього, де, за словами апостола Іоанна, панує похіть плоті, похіть очей і гордість житейська (1 Ін. 2: 16). Цим спокусам необхідно протистояти, але не завжди на це є власні сили. Тому й просимо допомоги у Бога, щоб уберіг нас від таких спокус, дав сили протистояти їм.
Водночас є інше значення слова «спокуса» у Святому Письмі — як випробування віри. Різних випробувань неодмінно зазнає кожний християнин у якісь періоди свого життя. Наприклад, апостол Петро пише: Улюблені! вогняної спокуси, що посилається вам для випробування, не цурайтеся, ніби пригоди для вас чужої, оскільки ви берете участь у стражданнях Христових, радуйтеся, щоб і в з’явлення слави Його ви зраділи і звеселились. Якщо лихословлять вас за ім’я Христове, то ви блаженні, бо Дух слави і Дух Божий спочиває на вас. Тими Він зневажається, а вами прославляється. (1 Пет. 4: 12–14).

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.