СПОДІВАТИСЯ НА МИЛОСЕРДЯ БОЖЕ

Чула, що на Трійцю моляться про упокій самогубців. Чи так це, і які саме потрібно читати молитви?

Ганна, м. Севастополь

Відповідає архімандрит Лонгин (Чернуха):

Спершу зроблю застереження, що в даному випадку мова йде про тих, хто самовільно пішов із життя, не будучи психічно хворим. Тих, хто заподіяв собі смерть, перебуваючи у стані психічної хвороби, Церква поминає завжди.

Є думка про те, що Церква молиться в День Святої Трійці про самогубців. Очевидно, це пов’язано із тлумаченням слів однієї з уклінних молитов, де Господь іменується таким, що благоволив «…принять очистительные молитвы о держимых во аде»  і що дає «заключенным там, великую надежду на получение… утешения и облегчения от содержащих их горестей». Наприклад, святитель Філарет Московський називав цю молитву «многое дерзновение заключающей», але віднесеної лише «до особливого важливого дня» свята. Тому ми маємо право на те, щоб саме цього дня, читаючи цю молитву, згадувати і про «самовольно скончавших живот».
Проте звернімо увагу, що ця молитва не є літургійною. Тому навіть у день П’ятидесятниці ми не можемо подавати записки для поминання самогубців на проскомідії. За всієї нашої печалі за тими, хто трагічно пішов із життя, ми все-таки повинні зі смиренням і з розважливістю підходити до цього питання, покладаючись на милосердя Боже, яке переважає милосердя людське.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.