СІМЕЙНА ФОРМУЛА ЛЮБОВІ… ЧЕРЕЗ ФОТОГРАФІЮ

Сім’я — це мистецтво любити. Але не всі знають секрети сімейного щастя. А фотографія — дивовижний різновид творчості, що знає секрет, як відобразити кращі моменти життя, «зловити мить», знову й знову переживати щасливі хвилини, особливо якщо це стосується наших рідних і близьких.

Саме пошук таємничої формули, необхідної для сімейного щастя, і чудові фотографії лягли в основу пересувної фотовиставки «Сім’я: формула любові», яка перед початком Великого посту пройшла у Дніпропетровську. Її організатором виступив православний жіночий журнал «Самарянка».

Головна мета виставки — збереження сімейних цінностей. Вони, на думку керівника проекту Катерини Немчинової, сьогодні особливо потребують підтримки. «Одним із пріоритетних напрямів нашого журналу є сім’я та сімейні цінності. Хтось сказав, що сім’я  —  це суспільство в мініатюрі, від цілісності якого залежить безпека усього великого людського суспільства. Власне, це й лягло в основу нашого проекту».

У церемонії відкриття фотовиставки взяли участь представники духовенства, громадських організацій, керівники культурних центрів грузинської та вірменської діаспор регіону, засоби масової інформації, автори робіт, молодь. На святковому заході був присутній керуючий Дніпропетровською єпархією митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.
Вітаючи учасників відкриття виставки, владика зазначив важливість даної події та назвав знаковим те, що виставка, присвячена духовним і сімейним цінностям, проходить напередодні Великого посту. «Адже піст  —  це час виправлення і покаяння. Він допомагає нам, пізнавши самих себе й своє внутрішнє життя, через покаяння і молитву змінитися на краще —  творити добрі справи, приділити більше уваги своїм рідним і близьким, виконувати заповіді Божі та йти шляхом до Царства Небесного», —  підкреслив митрополит Іриней.
Фотовиставка за півроку побуває в шести містах України, і Дніпропетровськ дав старт цьому чудовому проекту. Вдалий початок відбувся завдяки підтримці Фонду преподобного Серафима Саровського в рамках проекту «Православна ініціатива». Організаційну підтримку надала Спілка православних жінок.
«Для нашого журналу це новий досвід, — говорить Катерина Немчинова. — Ми раді можливості пропагувати сімейні цінності не тільки зі сторінок журналу, але й через чудові візуальні образи, що створюють позитивний образ сім’ї.
Крім того, у звичайний режим фотовиставки ми внесли експериментальний момент. У рамках фотовиставки проходив лекторій, присвячений актуальним питанням сімейного життя, який могли відвідати усі бажаючі. За три дні на лекторії побували близько 150 осіб, і в основному це були молоді люди, які тільки збираються створювати сім’ю. На цих зустрічах-дискусіях обговорювалися різні теми, актуальні для молоді, й можна було поставити запитання психологам і священикам».
На виставці представлені роботи декількох авторів із Дніпропетровська, Києва та Санкт-Петербурга. Це фотографи як професійні, так і початківці.
Кожна фотографія — це погляд фотографа на те, що таке сімейні цінності та щастя в родині. На фотовиставці також була представлена ​​серія унікальних знімків київських фотографів Анни Гордійчук і Дар’ї Павлової, що передають дивовижні та яскраві емоції батьків і матерів, які зустрілися зі своїм новонародженим малюком у перші секунди його життя.
За словами організаторів, вони не очікували такої уваги до виставки, адже сім’я на сьогодні  — не «найпопулярніша» цінність.
Старт даний. У Дніпропетровську сімейну формулу любові вже знайшли. Тепер її шукатимуть і в інших регіонах.

Олена Новицька

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.