ЩО СТОЇТЬ ЗА СЛОВОМ «БОГ», І ЯКОГО КОЛЬОРУ ПРАВОСЛАВ’Я?

Саме ці питання були поставлені дослідницькою службою «Середовище» та фондом «Громадська думка» під час проведення нового соціологічного дослідження релігійних уявлень росіян, повідомляє інтернет-портал «Православ’я та світ». 26% опитаних пов’язують Творця з «надією та допомогою». Найчастіше таку відповідь давали малозабезпечені респонденти. Ті, для кого Бог — «сила і всемогутність» (16%), частіше виявляються жінками, працівниками медицини та охорони здоров’я. Непізнаваним Бог є для 15% росіян, особливо для найбільш забезпечених та з вищою освітою. «Бог є Любов» — цей погляд поділяють 12% опитаних. Дещо частіше так вважають респонденти зі сфери науки і освіти, підприємці та керівники.
10% росіян говорять, що Бог — це справедливість. У цьому переконані мешканці міст з населенням понад мільйон. «Бог — це закон і порядок», — так вважають 6%. «Бог — це пережиток минулого», — припускають 3%.

Твердження «Бог — це обман» вірне для 2% учасників опитування. Проректор з науково-богословської роботи Московської духовної академії і семінарії протоієрей Павел Веліканов, коментуючи результати опитування, зазначив, що вони свідчать про розвиток релігійної свідомості серед російських громадян. Той, хто, насамперед, бачить у Богові «надію та допомогу», або «Любов», не може не звертатися до Бога в молитві — хоча б зрідка. Це не менш важливий показник релігійності соціуму, ніж формальна приналежність до тієї чи іншої конфесії.
У другому дослідженні соціологи з’ясовували, з яким кольором у жителів Росії асоціюється Православ’я. Білий колір назвали 27% опитаних. 13% обрали блакитний. З золотим кольором пов’язують Православ’я 8%. Найрідше називалися чорний, сірий, коричневий, рожевий та помаранчевий кольори.
Голова Синодального Місіонерського відділу РПЦ архі­єпископ Бєлгородський і Старооскольський Іоанн вважає, що відповідь на запитання «Якого кольору Православ’я?» можна знайти в богослужінні Великої Суботи, коли перед читанням святкового Євангелія священнослужителі переоблачаються в білий одяг. Разом з тим владика нагадує: «Сама райдуга є символом примирення людини з Богом, вона з’явилася тоді, коли припинився потоп. Райдуга дана людині як символ того, що Бог знає людину, чує людину, бачить людину, і всі її кольори — це кольори Православ’я».

Підготував Олег Карпенко 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.