ПІД ПОКРОВОМ ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ. Перенесення мощей преподобного Феодора Сікеота (день пам’яті — 28 червня за н. ст.)

Таємні вороги намагалися отруїти його, але Божа Матір дала йому три зернятка, він з’їв їх і залишився живий. Коли святому Феодору виповнилося шість років, мати, піклуючись про майбутнє сина, подарувала йому золотий пояс, оскільки хотіла, щоб він став воїном. Проте тієї самої ночі їй уві сні явився великомученик Георгій Побідоносець і відкрив справжнє покликання отрока, який присвятить себе служінню Богу.

Преподобний Феодор народився в середині VI ст., за часів правління святого імператора Юстиніана, в малоазійському селі Сікеї неподалік від м. Анастасіополь. Із перших хвилин життя праведника було відкрито, що він обраний Богом на велике служіння. Коли його мати Марія зачала, то першої ж ночі уві сні вона побачила сходження світлої зірки до неї в утробу. Щоб знайти цьому пояснення, Марія звернулася до прозорливого старця, який розтлумачив це як видиме сходження благодаті на зачате немовля.
Пішовши до школи, Феодор виявив великі здібності до знань. Серед однолітків він вирізнявся мудрістю, лагідністю, розважливістю. У його будинку жив старець Стефан, і хлопчик почав наслідувати його благочестиве життя. У Великий піст він став їсти лише вечорами, і то невеликий шматок хліба. Щоб уникнути обіду, він приходив додому вже під вечір, а в обідню перерву йшов у храм Георгія Побідоносця, де святий великомученик зустрічав його в образі хлопця і вводив до храму.
У десять років Феодор смертельно захворів. Безсилі що-небудь зробити, рідні принесли юнака в храм Іоанна Хрестителя і поклали перед вівтарем. Цієї миті з образа Спасителя, написаного у склепінні храму, на вмираючого впали дві краплі роси, і хлопчик повністю зцілився. Відтоді Феодору став являтися святий Георгій, який відводив його на всю ніч у свій храм на молитву. Мати хлопця сильно переживала за безпеку сина і стала просити його не ходити самому ночами. Одного разу вона схопила його за волосся й силоміць привела додому. Вночі їй явився великомученик Георгій і наказав не перешкоджати хлопчикові ходити до храму. Після цього Марія переконалася в особливому обранні свого сина.
У 12 років праведник в тонкому сні сподобився видіння Самого Царя Слави, Який сказав: «Подвизайся, Феодоре, щоб прийняти в Царстві Небесному досконалу нагороду». Тепер юнак став ще старанніше молитися, а першу і Хрестопоклонну неділю Великого посту проводити у цілковитому мовчанні. Тоді диявол вирішив погубити його. Явившись в образі однокласника Геронтія, він закликав Феодора покінчити із собою і навіть показав «приклад», як треба стрибати в прірву, але хлопчика врятував великомученик Георгій.
У 14 років святий пішов з дому і став жити при церкві Георгія Побідоносця. Вже тоді він отримав дар зцілення і вигнав з одного юнака біса. Два роки подвижник провів у затворі. Коли про нього дізнався місцевий єпископ Феодосій, то висвятив його у сан диякона, а потім священика, хоча праведному було всього 17 років. Під час паломницької поїздки до Єрусалима Феодор прийняв чернецтво в Хозевітській Лаврі поблизу Йордану. Повернувшись на батьківщину, він продовжив служіння у своєму храмі. Від Святої Пасхи до Різдва праведник стояв у вузькій залізній клітці без даху, а від Хрещення до Великодня зачинявся в печері. З часом він отримав від Господа владу над дикими звірами. Ведмеді та вовки приходили до нього і брали їжу з рук. За молитвою преподобного зцілювалися прокажені, з цілих областей виганялися біси. Коли про його подвиги дізнався місцевий митрополит, то висвятив святого на єпископа Анастасіопольського. 
Одного разу через ті землі проходила візантійська армія, що поверталася з перської війни. Феодор зустрів їхнього полководця Маврикія і передбачив йому, що він стане імператором. Коли пророцтво збулося, на подяку правитель став постачати хліб у заснований преподобним монастир, де потім його роздавали всім нужденним. Ще за життя Феодора почали вважати святим. Помер преподобний 613 р.
Підготував Андрій Гор

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.