НОВІ ВИДАННЯ ДО 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ РУСІ

Синодальний Інформаційно-просвітницький відділ Української Православної Церкви надрукував довідник «Монастирі України». Автор-упорядник — Владислав Дятлов. Довідник знайомить читача з діючими монастирями Української Православної Церкви та найближчими до них святинями у всіх регіонах України. Ілюстрації для довідника надано київським видавництвом «Балтія-Друк» (www.baltia.com.ua), дияконом Максимом Брусникою (fotolitopys.in.ua), Павлом Рубцовим, Андрієм Аммосовим, Юрієм Данильцем, ієромонахом Пименом (Мацолою), а також використані матеріали з відкритих джерел.

Координатор проекту — протоієрей Георгій Коваленко.
Книгу надруковано за підтримки Фонду Володимира Продивуса.
***
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Київська духовна академія та Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник видали монографію Ірини Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира. Тексти й коментарі». Книга покликана актуалізувати для сучасного читача маловідомий на сьогоднішній день шар вітчизняної агіографічної літератури. Тексти житій представлені не тільки мовою оригіналу, але й в адаптації сучасною українською мовою. В основі монографії лежить житіє, додане до рукописного Патерика, що його уклав архімандрит Києво-Печерський Йосиф Тризна в середині XVII ст. За словами Керуючого справами УПЦ, ректора Київських духов­них шкіл митрополита Бориспільського Антонія, нове видання є ще одним результатом спів­праці Київської духовної академії з Національним Києво-Печерським заповідником. Книга Ірини Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира» рекомендована Вченими радами Києво-Печерського заповідника й КДАіС.
***
 23 липня, у день пам’яті преподоб­ного Антонія Печерського, у рамках святкування 1025-річчя Хрещення Русі в Києво-Печерській Лаврі відбулася презентація унікального видання — трактату «Тератургіма, або Чудеса, що відбулись як у самому свято-чудотворному Києво-Печерському монастирі, так і в обох святих печерах, у яких з волі Божої преподобні отці Печерські проживали й свої земні тіла упокоїли, вірно й старанно вперше зібрані й миру представлені отцем Афанасієм Кальнофойським». У презентації взяли участь: намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Синодального відділу УПЦ «Місія Церква й культура» ігуменя Серафима (Шевчик), представники дипломатичного корпусу Росії та Білорусі. Відкриваючи презентацію, владика Павел подякував Блаженнішому Митрополитові Київському і всієї України Володимиру, ігумені Серафимі, а також директору видавництва «Горлиця» Валентині Сєриковій за відродження лаврської історії, адже раніше про існування презентованої книги знали лише у вузькому колі фахівців, які вивчають історію Церкви. 
***
Вийшов у світ збірник вибраних проповідей Предстоятеля УПЦ. У збірник увійшли проповіді, виголошені Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром у періоди співу Цвітної Тріоді, у дні Богородичних свят, пам’яті особливо шанованих святих, Великого посту й Страсної седмиці. Книга призначена для широкого кола читачів — священнослужителів, мирян, викладачів і студентів духовних шкіл, усіх, хто розумом і серцем готовий прислухатися до живого Пастирського слова.

***

Надруковано також книгу «Священна біблійна історія. Новий Завіт» митрополита Веніаміна (Пушкаря). Книга є перекладом українською мовою другої частини навчального посібника зі Священної біблійної історії митрополита Владивостоцького і Приморського Веніаміна. У ній викладаються в хронологічному по­рядку новозавітні події від Різдва Христового до зішестя Святого Духа на апостолів. Книга буде корисна для студентів духовних шкіл, викладачів предметів духовно-морального спрямування та всіх, хто цікавиться вивченням Біблії.
***
В ознаменування 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 1150-річчя моравської місії святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Видавничим відділом Української Православної Церкви видано український переклад Святого Євангелія (формат 260х370 мм).
Ця книга є репринтним відтворенням видання 1938 р., яке було надруковано Варшавською Синодальною друкарнею з благословення Священного Синоду Православної Церкви в Польщі та з благословення Блаженнішого Діонисія, митрополита Варшавського, священноархімандрита Почаївської Свято-Успенської Лаври. В основу Варшавського видання було покладено текст Московського Синодального друку 1907 р., затверджений Святішим Синодом Руської Православної Церкви у 1905 р.
Придбати книгу можна в церковних магазинах Києво-Печерської Лаври та у Видавничому відділі Української Православної Церкви.

Телефон для довідок: 067–401–41–95.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.