IMG_9001

Недільна школа будується на щирості та любові

Нещодавно в Галереї «Соборна», що на території будівництва Кафедрального собору УПЦ, пройшла виставка творчості недільних шкіл столиці. Цей захід став традиційним і вже не перший рік дає можливість творчим гурткам недільних шкіл поділитися власними досягненнями з іншими, а своїми роботами прославити Господа та Божу Матір. Цього року у виставці взяли участь 12 недільних шкіл, що презентували понад 400 яскравих дитячих робіт, виконаних у різноманітних техніках. Багато із цих творів мають свою унікальну історію. А ще дитячі колективи недільних шкіл порадували присутніх чудовим співом.

Ми поспілкувалися з педагогами недільних шкіл Оленою Петрівною (далі — О. П.) Полонською (при Кирилівському чоловічому монастирі), Інною Петрівною (І. П.) Дунаєвською (при храмі в ім’я великомученика Георгія Побідоносця) та Марією (М.) Мороз (при храмі в ім’я благовірного князя Олександра Невського).

— Шановні педагоги, будь ласка, розкажіть про Вашу недільну парафіяльну школу. Які її особливості?

 О. П.:

— Нашій школі при Кирилівському чоловічому монастирі, яку заснував  нині покійний отець Феодор Шеремета, вже 21 рік. Вона — одна з найстаріших недільних шкіл Києва і вже має свої традиції. Вважаю, найголовніша особ­ливість недільної школи — те, що вона будується на ентузіазмі та любові.

Наша школа молодіє: цього року до нас прийшли чотирирічні дітки. Нашу школу відвідують і діти, батьки яких не ходять до церкви. Про школу вони дізнаються від друзів, однокласників і залюбки приходять до нас.

Ще в нашій школі ми організовуємо для дітей багато поїздок святими місцями. Цього року намісник Кирилівського монастиря архімандрит Варлаам благословив нас відпочити на чудовому озері Світязь, що на Волині.

Наші вихованці складають вірші, співають у вокальній студії «Ніка». Діти багатогранні, їх лише потрібно розвивати та підтримувати. Усі їхні творчі роботи ми продаємо на ярмарках, які проходять при нашому монастирі. Батьки та парафіяни залюбки їх купують.

У нашій школі відбувається багато подій. Наприклад, на Різдво ми відвідали дитячий будинок у Чернівецькій області, підготувавши для його вихованців виставу. Ми хотіли передати хоч трішки свого тепла тим дітям. Вони були вельми раді знайомству і спілкуванню. Для всіх нас ця поїздка стала дуже корисною.

І. П.:

— Наш маленький храм в ім’я великомученика Георгія Побідоносця розташований у 15-му мікрорайоні Оболоні, на Водогоні. Недільна школа при храмі діє тільки три роки, але ми вже маємо свої надбання.

Дуже важливо, коли в діяльності недільної школи беруть участь і батьки, і бабусі, і дідусі, тобто ціла родина. Буває, що до школи спочатку приходить дитина, потім батьків приводить до храму, а вже далі до Причастя йдуть діти й батьки. А через півроку й сусіди приходять…

У нас є два найулюбленіші свята — Великдень і день святого Миколая. Саме до цих свят ми разом із дітьми печемо пасочки й солодощі, власноруч виготовляємо та оздоблюємо коробочки, складаємо в них випічку й роздаємо парафіянам, а також відвозимо у школу-інтернат № 21 у Пущі-Водиці, де живуть діти — круглі сироти. Ще ми готуємо на свята концерти для вихованців інтернату. Напередодні проводимо акцію «Діти — дітям»: учні недільної школи приносять із дому книжки, іграшки, речі. Усі подарунки ми даруємо дітям інтернату, які завжди чекають на нас і радіють зустрічі.

Далі читайте у друкованому вигляді № 21 (367) листопад 2014 с. 16

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.