Voskresnaia_Shkola_ua

МУДРІСТЬ У ПОВНОТІ ДОСКОНАЛОСТІ. (Великомучениця Катерина та її мудрість від Бога)

(для дітей 10–12 років)

Мета уроку: розповісти про шляхи Промислу Божого на прикладі знайдення віри святою Катериною. Показати повноту мудрості й досконалості, які здобуваються в дарах Духа Святого. Вказати різницю між істинним пізнанням і хибним (від людської вигадки). Ознайомити з оригінальними текстами святителя Димитрія Ростовського, ставлячи за мету розвиток інтересу до читання житій святих.

Методичне забезпечення: ікона святої Катерини, фільм про неї («Розповіді про святих», випуск 6), роздавальний дидактичний матеріал «Дари Святого Духа» й «Повчальні історії з житія святої великомучениці Катерини» (за святителем Димитрієм Ростовським), зображення стародавніх вчених, поетів, лікарів.

 Хід уроку

  1. Організаційний момент — 3 хвилини.
  2. Активізація опорних знань — 5–7 хвилин.

У «Житіях святих», складених святителем Димитрієм Ростовським, зібрано повчальні історії про подвиги в ім’я Господа Іісуса Христа, в ім’я віри в Єдиного Бога Трійцю. Нам залишається тільки вчитися за цими перлинами святої віри в Бога, самим зростати в чеснотах, просячи у Господа мудрості та розважливості, які являли його святі.

ЗАПИТАННЯ:

  1. Давайте пригадаємо: якими дарами Святого Духа Господь наділяв Своїх обраних людей?
  2. Якими мають бути люди, які удостоїлися цих дарів (опишіть їхні чесноти)?
  3. Вкажіть три головні чесноти стосовно Бога (віра в Бога, надія на Бога й любов до Бога).
  4. Новий матеріал із дидактичними завданнями — 35 хвилин.

Кожна душа, яка втілила волю Божу в собі, преображається в чисті шати віри, надії та любові — і співає Своєму Господу пісню любові.

Таку пісню любові залишила для нас і свята Катерина.

7 грудня (24 листопада за ст. ст.) Православна Церква згадує про великомученицю Катерину (305–313). (Учитель коротко розповідає про неї, або, якщо є, можна подивитися фільм про святу. Подальше завдання буде співзвучне з переглянутим матеріалом. Тривалість фільму — 8 хвилин.)

ЗАВДАННЯ 1. Ознайомимося з деякими подіями із житія великомучениці Катерини й поміркуємо над їхнім моральним прикладом для нас.

(Учитель роздає кожному з дітей комплекти карток про житіє святої Катерини. Під час відповідей діти користуються цими текстами. Зображення давніх учених, лікарів, філософів можна показати в ході відповідей дітей.)

КАРТКА 1

Завдання: прослухайте уважно й назвіть обдарування, що їх мала свята Катерина. Які науки вона опанувала? Назвіть імена давніх учених, лікарів, поетів.

Читає вчитель:

За царювання нечестивого римського імператора Максиміна ІІ у м. Олександрія жила дівчина Катерина, яка походила з царського роду. Вона була дуже гарна й славилася своєю премудрістю: у 18 років Катерина досконало вивчила творіння всіх язичницьких письменників і стародавніх поетів та філософів: Гомера, Вергілія, Аристотеля, Платона та ін. Катерина вивчила також твори знаменитих лікарів: Асклепія, Гіппократа й Галена. Крім того, вона навчилася ораторського й діалектичного мистецтва і знала багато мов, тож усі дивувалися її вченості та знанням.

Далі читайте у друкованому вигляді № 22 (368) листопад 2014 с. 13

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.