Мощі святого симеона богоприїмця повернуто Єрусалимській Православній Церкві

Святиня повернулась до Єрусалима через 15 століть
За повідомленням агентства релігійної інформації “Благовест-инфо”, католицький архідіоцез хорватського м. Задар передав православному Єрусалимському Патріарху частицю мощей святого Симеона Богоприїмця. У VI ст. мощі святого Симеона було перевезено з Єрусалима до Константинополя. У XIII ст., після Четвертого хрестового походу і розгрому західними лицарями столиці Візантійської імперії, мощі святого Симеона, серед великої кількості інших реліквій, було вивезено на Захід. Припускають, що святиню у подальшому мали перевезти до Венеції, але шторм в Адріатичному морі відхилив судно, що перевозило мощі, від курсу, й воно причалило до Адріатичного узбережжя нинішньої Хорватії. Відтоді мощі зберігались у Задарі.

У 2007 р. архієпископ Задарський Іван Прендя, який здійснював паломництво Святою Землею, зустрівся з Патріархом Єрусалимським Феофілом III і пообіцяв передати Патріархату частицю мощей святого Симеона. Прелат помер на початку 2010 р., однак його наступник, архієпископ Желімир Пульїч, виконав обіцянку, передавши святиню представнику Єрусалимського Патріархату архієпископу Феофілакту.
Тепер мощі святого праведного Симеона Богоприїмця зберігатимуться у храмі, побудованому на місці його поховання в Єрусалимі.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.