26_VSN0172

МАЙБУТНІЙ ВСЕПРАВОСЛАВНИЙ СОБОР МАЄ КОНСЕНСУСОМ ПІДТВЕРДИТИ ПРАВОСЛАВНУ ТРАДИЦІЮ

Про це заявили учасники зустрічі Предстоятелів та представників семи Помісних Православних Церков, що відбулася 21 листопада в Москві з нагоди 65-річчя Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, повідомляє інтернет-портал «Православ’я і світ».

«Учасники зустрічі наголосили, що Собор має дати компетентні відповіді на виклики сучасності. Соборні діяння повинні повною мірою відповідати догматичному та канонічному Переданню й не вносити ніяких нововведень, що загрожують єдності Святої Церкви», – йдеться в комюніке зустрічі.

Представники Помісних Церков зазначили, що в останні роки підготовка до Собору значно активізувалася. Водночас вони підкреслили, що Собор ще вимагає серйозної підготовки й обов’язкового консенсусу між його учасниками.

«На ньому мають бути враховані позиції кожної з Помісних Церков. Для цього при прийнятті рішень необхідно, як і раніше, суворо дотримуватися принципу консенсусу, як у підготовчому процесі, так і на самому Соборі», – наголошується в документі.

Участь у зустрічі взяли Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II, Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва, Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор, архієпископ Филипопольський Нифон (Антіохійська Православна Церква), митрополит Тирговишський Нифон (Румунська Православна Церква), митрополит Відинський Дометіан (Болгарська Православна Церква).

Нагадаємо, що наприкінці серпня глава Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв) заявив, що майбутній Всеправославний Собор не прийме жодних рішень, які не були б озвучені протягом останніх п’ятидесяти років Підготовчою комісією. Рішення Підготовчої комісії відомі, вони ні від кого не приховуться: і документи, і протоколи засідань цих комісій можуть стати доступними тим, хто цього забажає. Численні документи Підготовчої комісії публікувалися в «Журналі Московської Патріархії» у 1970–1980-ті роки.

Крім того, митрополит Іларіон вважає: «Якщо буде прийнято рішення про скликання Всеправославного Собору, то всі теми, які протягом п’ятидесяти років обговорювалися в ході підготовчих передсоборних нарад, будуть вивчені ще раз. Будуть внесені необхідні корективи з урахуванням зміни обставин; рішення, що прийматимуться, стануть відомі заздалегідь: немає жодних підстав очікувати від цього Собору будь-яких сюрпризів».

Як відомо, підготовка до Всеправославного Собору розпочалася ще у 1960-ті рр. У 1976 р. зібралася I Всеправославна Передсоборна Нарада, яка склала каталог тем, першорядно важливих для Православ’я: православна діаспора, автокефалія та автономія і спосіб їх проголошення, диптихи, питання загального календаря, перешкоди до шлюбу, приведення до узгодження церковних постанов про піст, ставлення до інослав’я та екуменічного руху тощо.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.