ГОСПОДЬ БЛИЗЬКО ДО ВСІХ, ХТО ПРИЗИВАЄ ЙОГО

Був у великій кіновії один економ. Коли він вів справи кіновії, трапилося йому впасти у гріх нестриманості. Так нерозкаяним у цьому гріху він і помер. Авва монастиря, будучи духов­но прозорливим, зібрав усю братію і сказав: «Брат пішов із життя, і ви знаєте, що для вашого спокою і безмовності він щиросердечно займався нашими справами і як людина спокушений був лукавим, і тому через нас впав у гріх. Давайте потрудимося старанно за нього і будемо молити Людинолюбця Бога».
Вони ж, сповнені співчуття та вдячності за всі його труди, почали зі сльозами постувати й молити Бога, щоб Він помилував його. І провели три дні і три ночі, перебуваючи в пості, нічого не їли, плакали та журилися про погибель брата.
І сподобився авва видіння, і побачив Спасителя, Якого умилостивила своїми трудами братія. Диявол же почав звинувачувати і говорити: «Владико, він мій. Прошу Тебе, він з наших, я допомагав йому у гріху. І будучи, Господи, Суддею Праведним, праведно суди». І сказав йому Спаситель: «Праведний Я Суддя, але й милостивий, і мірою Моєї правди й милості служить Моє людинолюбство. Й оскі­льки Я милосердний і людинолюбний, то буде благо не знехтувати моління стількох святих мужів, принесеного Мені за одного ураженого, і притому заради них самих, які моляться за те, що впав він у гріх. Бо міг і він перебувати в мовчанні, як і всі в монастирі, і залишитися неураженим від твоїх стріл. Але через справи братії як людина погубив себе. Чи не бачиш, як усі на смерть віддають себе за нього? Гаразд, переконай їх перестати благати Мене і тоді візьми його. Якщо ж такі душі наражаються на небезпеку постраждати від голоду, три дні і три ночі прикликаючи Мене і зі сльозами благаючи за нього, не полишаючи молитов, і зітхань, і колінопреклонінь і попелом посипаючи свої голови, і це за брата, переможеного не усвідомлено, а лукавством, — чи не є благо задовольнити їхнє прохання? Бо якщо царів земних умилостивляє прохання багатьох людей за засудженого, якого вже ведуть на смерть, і він забирає винного з рук ката, то тим паче Я, будучи Царем праведним і людинолюбним, виконаю прохання і моління Моїх воїнів, принесене Мені за одного?» Коли сказав це Господь, диявол був посоромлений і зник. 
Коли ж розповів авва обителі про видіння братії, то зраділи вони радістю великою. І почало обличчя спочилого брата потроху очищатися від чорноти і стало все чистим. Упевнившись, що приєднав Господь його душу до лику спасенних, тіло поховали. І раділи всі чудесному спасінню брата, тому що Господь близько до всіх, хто призиває Його праведно (див.: Пс. 144: 18). 
(Древній патерик. 1874. С. 424)

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.