ГОЛУБ МИРУ

Згадка про голуба вперше з’являється у Біблії на сторінках книги Буття в оповіді про Всесвітній потоп і пов’язана з особистістю старозавітного патріарха Ноя, який був чоловіком праведним і непорочним у роді своєму; Ной ходив перед Богом (Бут. 6: 9).

Сучасники ж доброчесного Ноя були сповнені нечестя. І побачив Господь [Бог], що велике розбещення людей на землі, і що всі їх думки і помисли серця їх були злом повсякденно; і розкаявся Господь, що створив людину на землі, і засмутився у серці Своєму (Бут. 6: 5–6). Послані Ним у покарання води Всесвітнього потопу стерли з лиця землі всіх нечестивців. І лише у благословенному Богом ковчезі залишилися в живих нащадок Адама — Ной з родиною, який дав життя оновленому людству, і земні тварини, узяті «всякої тварі по парі».
Господь зупинив потоп тільки на 150-й день. Ной, перевіряючи, чи придатна земля для життя, випустив з ковчега спочатку ворона, а потім голуба. Голуб повернувся до нього у вечірній час, і ось, свіжий оливковий листок у дзьобі в нього, і Ной дізнався, що вода зійшла з землі (Бут. 8: 11–12). Так оливковий листок у дзьобі голуба став символом милосердя і прощення Божого, символом благословенного Богом життя.
А вираз «голуб миру» — це назва емблеми першого Всесвітнього конгресу прихильників миру, що проходив 1949 р. у Парижі та Празі. На емблемі зображений голуб, що несе у дзьобі оливкову гілку. Автор емблеми — великий іспанський художник Пабло Пікассо. Митець на диво точно передав художніми засобами Божественне послання людському серцю про прощення.
У православній же іконографії голуб є символом Святого Духа.
Віктор Науменко

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.