БАЧИТИ ТА ЧУТИ КОЛЕГ І АУДИТОРІЮ

Учасники IV Фестивалю ЗМІ православних після спільної молитви за Божественною літургією у день пам’яті небесного покровителя церковних журналістів і письменників — святителя Димитрія Ростовського, м. Балаклава АР Крим, 3–7 жовтня 2011 р.

Слово «фестиваль» у перекладі з латинської означає «святковий». Саме таким був настрій учасників IV Фестивалю ЗМІ православних, попри щільний графік та напружену роботу. Вкотре кримська земля гостинно приймала православних журналістів. Що символічно: питання християнської проповіді — саме вона є основним завданням церковних ЗМІ — обговорювалися в Балаклаві (з турецької назва перекладається як «рибний мішок»), а освячує це містечко храм на честь Дванадцяти апостолів — «ловців людей» (див.: Мф. 4: 19; Мк. 1: 17). Порадувало на фестивалі поповнення його учасників (як священиків, так і мирян). Якщо торік у ньому взяло участь 78 осіб, то у нинішньому вже 101, а у порівнянні з другим фестивалем ця цифра зросла майже вдвічі. Можна з упевненістю сказати, що все те, що було заплановано, виконали. Заходи проходили на одному подиху: динамічно, цікаво й змістовно. Обговорення злободенних тем тривало й після основних заходів — з ранку до вечора. Напевно, найголовнішим у цій зустрічі було відчуття братньої любові й потенціалу творчої енергії. Не хочу сказати, що робота проходила в ейфорії загального схвалення.
Прозвучало достатньо критики й самокритики, але все це було доброзичливо та з повагою до роботи колег. Та все ж, над чим ще варто нам попрацювати? Роботи багато, і, на мій погляд, згодом (і чим швидше, тим краще) має сформуватися бачення цілісного простору інформаційної діяльності нашої Церкви, щоб робота була ефективнішою, з максимально раціональним використанням як інтелектуальних, так і матеріальних ресурсів, з чітким баченням того, хто наш читач, слухач чи глядач: віруючий чи такий, що перебуває у сумнівах, воцерковлений чи неофіт, молодий чи зрілий, дошкільник чи підліток. Поки багато церковних ЗМІ ніби варяться у власному соку. Якщо для єпархіального чи парафіяльного масштабу це ще допустимо, то для тих, які розраховують бути загальноцерковними, у такому стані залишатися шкідливо. Ми повинні вчитися бачити й чути своїх колег, щоб наша діяльність взаємодоповнювала одна одну, а не була невиправданим повтором (іноді не найкращим) того, що вже є, на що вже витрачено і сили, і час. Те, що у фестивалі брали участь владики Олександр (Драбинко) та Іона (Черепанов), не тільки зробило зустріч цікавішою, але й додало всім почуття впевненості у своїй діяльності. Бо, на жаль, ще багато журналістів відчувають брак єпископської підтримки. За підсумками роботи було сформульовано тематику наступного фестивалю: учасники й організатори погодилися, що у майбутньому більше уваги слід приділити друкованим церковним ЗМІ, які на сьогодні в єпархіях для більшості є основним інформаційним форматом.

  Ігумен Лонгин (Чернуха)

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.