news_foto_391

60 % СЕРБІВ ВИСЛОВИЛИСЯ ЗА КАНОНІЗАЦІЮ ПАТРІАРХА ПАВЛА

15 листопада, у день другої річниці від дня кончиниі Сербського патріарха Павла, інтернет-видання «Вісті-онлайн» почало опитування читачів з приводу канонізації покійного Предстоятеля СПЦ. На запитання «Чи потрібно проголосити святим патріарха Павла?» позитивно відповіли вже 60% респондентів, 20% висловилися проти, а ще 20% відповіли, що не цікавляться цим питанням, повідомляє Седмиця.Ru.

Питання про канонізацію патріарха Павла раніше порушувалося на Архієрейському Соборі СПЦ, який уповноважений приймати такі рішення. Але, згідно із традицією, процес канонізації повинен проходити без поспіху й може тривати роками і десятиліттями. Водночас у правилах Сербської Церкви немає яких-небудь часових приписів, що визначають початок процесу канонізації.

«Патріарх Павел — одна з найсвітліших постатей нового часу, — вважає єпископ Шабацький Лаврентій, колишній вікарій покійного патріарха. — Віримо, що Церква причислить покійного патріарха Павла до лику святих, що народ зробив ще за його життя. Той, хто його знав і любив, все життя буде виконувати його наказ — бути людьми. Він став знаковою постаттю в час, дуже тяжкий в історії Сербської Церкви. Ніхто з нас, його сучасників, не може зрівнятися з ним за духовністю, а також і за дотепністю. Ми залишаємося сповненими його вірою та молитвами…».
Патріарх Павел (Стойчевич) 19 років був Предстоятелем Сербської Православної Церкви. У хресному ході під час його похорону взяли участь близько мільйона осіб.

Підготував Олег Карпенко

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.